Kde sa hodia akumulačné pece

moderný dizajn, trvalé bývanie, nízka potreba tepla, rýchla výstavba

Akumulačné pece sa v podstate hodia do rovnakých podmienok ako kachle.

Trvale alebo dlhodobo obývané priestory

Pri dlhodobej prevádzke dosiahnu akumulačné pece maximálnu efektivitu a účinnosť a paradoxne aj minimálne opotrebenie (nedochádza k nepravidelnému tepelnému rozťahovaniu a sťahovaniu, ktoré najviac poškodzuje pece). Akumulačné pece majú pomerne dlhý nábeh a nehodia sa do priestorov, ktoré budú využité len na krátku dobu, pretože kým začnú dobre hriať, návštevník už odchádza.

Väčšie izby a otvorené priestory

Príjemné a zdravé sálové teplo akumulačných pecí sa šíri iba do priestorov, ktoré sú priamo viditeľné od pece. Neprechádza teda „cez stenu“ alebo „za roh“. Je to podobné ako so žiarením slnka, pri ktorom slnečné lúče dopadnú iba tam, kde ich niečo nezatieňuje. Samozrejme pri kúrení v akumulačnej peci sa časť tepla šíri aj prostredníctvom ohrievania vzduchu (konvenciou) a prostredníctvom ohriatych stien, ale to najcennejšie a najpríjemnejšie čo poskytuje akumulačná pec je predsa len priame sálavé teplo. Vzhľadom na uvedené je akumulačnú pec najvýhodnejšie umiestniť v strede väčšieho priestoru.

Nízkoenergetické domy

V súčasnosti navrhované a stavané domy musia spĺňať prísne kritériá energetickej účinnosti a tak majú nízku potrebu tepla na vykurovanie. Práve akumulačné pece a kachle dokážu splniť požiadavku na relatívne nízky a pritom rovnomerný tepelný výkon.

Online objednávka

jednoduchý formulár pre vašu nezáväznú objednávku diela alebo služby

Prejsť na objednávku