O nás

snažíme sa prinášať skutočné teplo domova

Kachliarstvu sa venujeme od roku 2008.

Učarovala nám krása ohňa a múdrosť našich predkov, ktorý dokázali stavať krásne a funkčné pece.

Aj my sa snažíme porozumieť ohňu, teplu ale aj našim zákazníkom.

Aj keď kachle pokladáme za najefektívnejší a najlepší spôsob získania energie z dreva, pochopili sme, že niekedy ide o niečo iné. Zvlášť v dnešnej uponáhľanej a pretechnizovanej dobe.

Chceme prinášať skutočné teplo domova.

Róbert Kopilec

Bývam v Oravskom Podzámku. V roku 2008 som sa stal členom Cechu kachliarov a krbárov Slovenskej republiky. Od roku 2010 mám remeselnú živnosť "Kachliarstvo". V roku 2019 som založil spoločnosť Kachle-Orava, s.r.o. Svojmu remeslu som sa učil najmä od starších majstrov tým, že som pracoval ako ich pomocník – tovariš. Dnes sa snažím sústavne vzdelávať a každá nová zákazke je pre mňa ďalšou príležitosťou na zlepšovanie svojich zručností a vedomostí a tým aj poskytovanie kvalitnejších služieb pre zákazníkov.

Peter Florek

Som z Dolného Kubína. Ako kachliar pracujem od roku 2019. Od roku 2020 mám založenú živnosť. Mám rád ručnú a kvalitnú prácu. Výsledkom práce musí byť okrem pekne vyzerajúcej finalizácie hlavne jej dobrá funkčnosť a dlhodobá spoľahlivosť. V kachliarstve sú potrebné tradičné skúsenosti ktoré sa osvedčili rokmi a zaručujú spoľahlivosť. Na kachliarstve sa mi páči táto generačná prepojenosť spolu s autentickosťou novej chvíle kedy si človek posedí pri ohníku a zahľadí sa do jeho plameňov.

Adam Svoboda

Žijem v Zákamennom. Práca rukami a mysľou je to, čo ma od malého chlapca vždy fascinovalo. Stavebné práce sú pre mňa prácou a zároveň aj záľubou. Preferujem široký pohľad na riešenia problémov počas práce. Rád objavujem nové veci vďaka skúsenostiam druhých a kachliarske remeslo, ktoré z ohňa robí sluhu, ma osobitne priťahuje, pretože je v tom akosi viac umenia, ak sa to pravdaže robí nie prednostne pre peniaze, ale najskôr ako služba človeku.

Miroslav Kura

Som z Liptovských Revúc. Som vyučený kachliar s 10 ročnou praxou. Mám rád dobre odvedenú prácu.