Kde sa hodia kachle

najlepšia alternatíva pre trvalé bývanie a nižšiu potrebu tepla

Trvale alebo dlhodobo obývané priestory

Pri dlhodobej prevádzke dosiahnu kachle maximálnu efektivitu a účinnosť a paradoxne aj minimálne opotrebenie (nedochádza k nepravidelnému tepelnému rozťahovaniu a sťahovaniu, ktoré najviac poškodzuje kachle). Keďže kachle majú dlhý nábeh nehodia sa do priestorov, ktoré budú využité len na krátku dobu, pretože kým začnú dobre hriať, návštevník už odchádza.

Väčšie izby a otvorené priestory

Príjemné a zdravé sálové teplo kachlí sa šíri iba do priestorov, ktoré sú priamo viditeľné od kachlí. Neprechádza teda „cez stenu“ alebo „za roh“. Je to podobné ako so žiarením slnka, pri ktorom slnečné lúče dopadnú iba tam, kde ich niečo nezatieňuje. Samozrejme pri kúrení v kachliach sa časť tepla šíri aj prostredníctvom ohrievania vzduchu (konvenciou) a prostredníctvom ohriatych stien, ale to najcennejšie a najpríjemnejšie čo poskytujú kachle je predsa len priame sálavé teplo. Vzhľadom na uvedené je kachle najvýhodnejšie umiestniť v strede väčšieho priestoru, prípadne ich rozdeliť do viacerých miestností  (pokiaľ to situovania komína a stien dovoľuje).

Nízkoenergetické domy

V súčasnosti navrhované a stavané domy musia spĺňať prísne kritériá energetickej účinnosti a tak majú nízku potrebu tepla na vykurovanie. Práve kachle dokážu splniť požiadavku na relatívne nízky a pritom rovnomerný tepelný výkon (kachle majú nominálny tepelný výkon 2 až 6,5 kW).

Online objednávka

jednoduchý formulár pre vašu nezáväznú objednávku diela alebo služby

Prejsť na objednávku